Facebook Dating vs. Tinder

Czy randki na Facebooku mają szansę z Tinderem na zdobycie serc użytkowników w Polsce? Wszystko co musisz wiedzieć o nowej aplikacji randkowej.

randki facebook dating

Czym jest Facebook Dating

Facebook Dating w Polsce dostępny jest od końca października 2020. Gigant z Doliny Krzemowej dodał do aplikacji Facebooka zakładkę Randki, która ma szansę wygryźć Tindera i inne aplikacje randkowe. Wszystko za sprawą zaawansowanych algorytmów, które rządzą aplikacją i pomagają znaleźć idealną parę.

Randki na Facebooku korzystają z informacji, które użytkownicy zostawiają na głównym portalu. Między innymi na podstawie lajków, udostępnianych postów i innych czynników, aplikacja może dobrać idealnego partnera jeszcze dokładniej! Jednak budzi to pewne wątpliwości: co z prywatnością użytkowników Facebook Dating? Jakie dokładnie dane są wykorzystywane?

TOP 3 alternatywy dla Randek na FB

1. InstaSingles

Ten dynamicznie rozwijający się portal randkowy to nie bez powodu hit ostatnich miesięcy. Ogromne rzesze nowych użytkowników napływają tu codziennie, by skorzystać z innowacyjnej opcji Szybka Randka. Skusiły się na nią już tysiące osób, dlatego spróbuj i ty! W końcu nie ma nic gorszego niż długi czas oczekiwania na wyjątkową osobę po drugiej stronie.

2. Tinder

To wciąż najpopularniejsza aplikacja randkowa w Polsce. Jej największą przewagą względem Facebook Dating jest liczba aktywnych kont. Dlatego łatwiej trafić na kogoś, kto wpadnie Ci w oko. Zwiększ szansę na spotkanie dzięki najlepszym opisom na Tindera.

3. Badoo

Badoo przez lata uważane było za najbardziej innowacyjny portal randkowy. Dzięki wielu ciekawym funkcjom portal znany jest na całym świecie. Jeśli szukasz znajomości online, Badoo jest zawsze dobrym rozwiązaniem!

Jak włączyć i korzystać z Facebook Dating?

Zakładanie profilu czy używanie funkcji randek na Facebooku jest proste i intuicyjne. Wystarczy, że z pomocą smatfona założysz darmowe konto i uzupełnisz podstawowe dane, a następnie skonfigurujesz profil randkowy. Dodatkowo możesz odpowiedzieć na kilka pytań, np. o ulubioną porę dnia. To wszystko ma pomóc zaawansowanemu algorytmowi.

Jego rolą jest znalezienie dla każdego użytkownika idealnego partnera do ranki. Warto skorzystać z odpowiedzi na wspomniane wcześniej pytania np. przy nawiązaniu pierwszego kontaktu z nową osobą. Ułatwia to etap poznawania się i pozwala przełamać lody! Czekaj cierpliwie, aż Facebook Dating pomoże znaleźć Ci parę, a następnie przekonaj się, czy algorytm miał rację!

zakładanie konta na fb dating
Profil randkowy FB Dating utworzymy wprost z aplikacji Facebook.

Najlepsze aplikacje randkowe w Polsce

Czy Randki na Facebooku są najlepszym portalem do randek? Na razie nie, choć kto wie, jak rozwinie się ta usługa w przyszłości. Obecnie jednak należy uważać zwłaszcza na udostępniane dane. Nie jest tajemnicą, że informacje z Facebook Dating dostarczane są do reklamodawców. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z innych portali randkowych. Te 3 polecamy szczególnie:

1. eDarling

eDarling w Polsce cieszy się nie tylko popularnością, ale i świetną opinią! Jest tak dlatego, bo portal mocno angażuje się w sprawy bezpieczeństwa danych użytkowników. Wyróżnia to ten portal od gigantów międzynarodowych, którzy za nic mają prywatność użytkowników.

2. Randki Lokalne

Miłość po sąsiedzku może istnieć na prawdę! Randki lokalne to marzenie niejednego użytkownika portalu. Spora liczba prawdziwych profili gwarantuje szybkie znalezienie pary. Przekonaj się sam czy i tobie uda się znaleźć sympatię znacznie bliżej niż ci się wydaje.

3. Randker

Kolejny portal nastawiony na działanie w najbliższej okolicy, któremu warto dać szansę. Dzięki prostocie użytkowania Radnkera tysiące par poznały się i z pewnością tego nie żałują. Dlatego też warto dołączyć do tej randkującej społeczności i popisać nieco z kimś wyjątkowym! Kto wie jak rozwinie się znajomość zapoczątkowana na Randkerze?

Facebook Dating vs Tinder – gdzie łatwiej poznasz nowe osoby?

Wskazanie jednoznacznie którejś z aplikacji nie jest łatwe, ponieważ obie mają swoje plusy i minusy. Tinder ma więcej użytkowników, dlatego jest większa szansa na szybsze znalezienie pary. Wymaga jednak pobrania dodatkowej aplikacji, a o użytkownikach tego portalu krążą często nie najlepsze opinie.

Facebook Dating ma szereg ciekawych funkcjonalności takich jak np. Stories, Secret Crush (lista sympatii), a także wirtualne randki, które przydają się zwłaszcza podczas epidemii. Jednak liczba użytkowników jest wciąż mniejsza niż na innych portalach, dlatego znalezienie pary może trwać dłużej.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

1. Czy moi znajomi dowiedzą się, jeśli założę profil randkowy na FB?

Nie, ta informacja nie pojawi im się na zwykłym Facebooku! Randki na Facebooku używają innych profili, przeznaczonych tylko do tej aplikacji. Możesz oznaczyć swojego znajomego jako tzw. Secret Crush. Jeśli on też Cię tak oznaczy, wówczas aplikacja randkowa Was połączy i pozwoli na kontakt!

2. Jak pobrać Randki Facebook?

Nie musisz pobierać żadnej dodatkowej aplikacji, aby założyć profil randkowy. Wystarczy, że posiadasz najnowszą aktualizację Facebooka.

  • Na telefonie: naciśnij menu w prawym dolnym rogu, zjedź do sekcji Randki i załóż konto.
  • Na komputerze: niestety, FB Dating działa tylko na smartfonach.

3. Czy warto korzystać z Facebook Dating w Polsce?

Jak najbardziej! Choć z naszego wpisu poznałeś kilka innych portali randkowych, które szczerze polecamy, tak jednak randki na Facebooku są także warte uwagi. Założenie konta jest darmowe, dlatego warto dać szansę i założyć tam profil.

Sprawdź koniecznie nasz artykuł: Jak zagadać do dziewczyny na Facebooku?

profil randkowy facebook
Zasada działania podobna jest bardzo do Badoo i Tindera.

Randki na Facebooku – nasze podsumowanie

Facebook randki to nowa, świetna funkcja na najpopularniejszym medium społecznościowym na świecie. Dzięki funkcji Secret Crush możesz zostać dobrany w parę z kimś, kogo byś nie przypuszczał o to, że się podkochuje w Tobie! Jednak ta nowa usługa FB nie jest pozbawiona wad. W Polsce Facebook Dating może odnieść sukces, jednak najpierw gigant z USA musi zadbać o prywatność użytkowników.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings