Korzystaj z Instagrama na komputerze

Rejestracja, dodawanie zdjęć i inne opcje

instagram na komputer

Instagram to największa platforma społecznościowa do dzielenia się zdjęciami i filmikami ze światem. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS. Jednak wielu użytkowników chce korzystać z Instagrama na komputerze i wrzucać zdjęcia bezpośrednio z dysku.

Instagram na komputer to pierwszy program dostępny na komputery z systemem Windows, który pozwala w pełni korzystać z wszystkich opcji aplikacji Instagram. Dzięki niemu możesz:

  • Dodawać zdjęcia bezpośrednio z komputera
  • Tworzyć opisy na IG
  • Nakładać filtry i efekty
  • Przeglądać zdjęcia, dodawać polubienia i komentarze
  • Śledzić aktywność znajomych
  • Wyszukiwać hashtagi i użytkowników
  • Obserwować popularne profile

Przejdź do aplikacji

Główne okno programu
Wyszukiwanie hashtagów i użytkowników w programie.
Wyszukiwanie hashtagów i użytkowników w programie
Profil FejsOpisy na Instagramie
Profil FejsOpisy na Instagramie

Jak założyć Instagrama na komputerze

Instagram bardzo szybko stał się główną aplikacją do dzielenia się zdjęciami ze znajomymi, rodziną i ze światem. Jest to druga najpopularniejsza sieć społecznościowa zaraz za Facebookiem. Z ponad 400 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie i 75 milionami osób logujących się każdego dnia, które dodały w sumie więcej zdjęć z nałożonymi filtrami niż jesteś w stanie obejrzeć w ciągu całego życia.

Instagram jest aplikacją przeznaczoną głownie na smartfony i urządzenia mobilne, dlatego trzeba trochę pokombinować, aby uruchomić ją na pececie. Mimo to, nie jest to niemożliwe. W artykule przedstawimy jak uruchomić i korzystać z Instagrama na własnym komputerze, zamiast na najnowszym iPhonie6, czy Samsungu S7.

Sprawdź również: Najpopularniejsze hashtagi na Instagram i Oryginalne nazwy na Instagrama

Rejestracja na stronie głównej

Wchodząc na oficjalną stronę Instagrama możemy w prosty sposób zarejestrować nowe konto i uzyskać dostęp do internetowej wersji aplikacji. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że przeglądarkowa wersja Instagrama oferuje wszystkie funkcje, to niestety brakuje w niej wielu funkcjonalności. Głównym minusem jest brak możliwości dodawania zdjęć z komputera.

Wersja przeglądarkowa

Po zalogowaniu się widzimy stronę główną z nowymi zdjęciami, dokładnie tak jak w aplikacji na telefony. U góry strony w prawym rogu widać trzy ikonki. Są to odpowiednio Odkrywanie (gdzie możemy znaleźć nowych użytkowników do obserwowania), Powiadomienia (informacje o tym, kto polubił nasze zdjęcia), oraz Profil (wszystkie dodane przez nas zdjęcia).

Korzystając z wersji Instagrama na przeglądarki internetowe wciąż możemy oglądać udostępnione zdjęcia, niestety nie mamy możliwości edycji zdjęć i dodania ich do swojego profilu.

Instagram od zawsze był aplikacją na systemy mobilne i prawdopodobnie nie zmieni się to w najbliższym czasie. Oznacza to, że jeśli chcemy korzystać w pełni z aplikacji i nie mamy przy sobie telefonu, musimy wspomóc się zewnętrznymi programami.

Korzystanie z aplikacji zewnętrznych

Dostępnych jest kilka programów i aplikacji pozwalających w mniejszym, lub większym stopniu na korzystanie z Instagrama w systemie Windows. Jednym z nich jest Instagram na komputer, dostępny na stronie Soft4Click. Kliknij tutaj, aby pobrać program.

Po przejściu na stronę należy podać numer telefonu, który jest powiązany z kontem Instagram. Jeśli dopiero będziemy rejestrować się na Instagramie, należy podać ten sam numer, który podamy przy rejestracji.

Po akceptacji regulaminu i kliknięciu Subskrybuj rozpocznie się pobieranie.

Po uruchomieniu zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji możemy zalogować się, używając tych samych danych co na telefonie komórkowym, lub zarejestrować nowe konto, podając adres e-mail, numer telefonu i hasło. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, możemy korzystać w pełni z wszystkich funkcji aplikacji.

Ciekawe alternatywy

Istnieje kilka innych, interesujących alternatyw, pozwalających na korzystanie z Instagrama, które warto wypróbować.

Gramblr

Jeden z nich to program Gramblr. Jak piszą jego twórcy, jest to aplikacja desktopowa pozwalająca wysyłać zdjęcia i filmiki na Instagrama. Działa jak emulator, więc nie potrzebujesz smartfona.

Program dostępny jest w wersji na Windowsa, oraz na Mac OS X.

Later

Kolejnym prostym sposobem na zaplanowanie kampanii na Instagramie jest Later. Narzędzie to przyda się bardziej osobom zajmującym się marketingiem w sieciach społecznościowych.

Pozwala on na dokładne ustawienie czasu publikacji postów, optymalizację kampanii, oraz wgląd do statystyk, dzięki czemu w łatwy sposób można zyskać wielu obserwujących.

Profesjonalne zarządzanie Instagramem i profilami społecznościowymi

Często duże agencje reklamowe i firmy potrzebują profesjonalnych narzędzi do obsługi mediów społecznościowych. Najpopularniejszymi serwisami do tego przeznaczonymi są:

Zarządzanie Instagramem to tylko jedna z wielu opcji, jakie oferują powyższe serwisy. Służą one do kompleksowego zarządzania serwisami takimi jak Facebook, Twitter, Pinterest. Oferują wiele dodatkowych możliwości, rozbudowane analizy i narzędzia do zwiększania zaangażowania użytkowników.

Większość z tych narzędzi jest płatna, dlatego polecamy je jedynie większym firmom.

Jak dodać zdjęcie na Instagram z komputera

Wrzucanie zdjęć i filmików z komputera jest bardzo proste. Teraz możesz wykorzystać zaawansowane programy do edycji zdjęć i video, a następnie udostępnić je bezpośrednio na Instagramie.

  • Koniec z przesyłaniem plików z komputera na telefon. Instagram na PC pozwala na dzielenie się zdjęciami z Photoshopa z obserwującymi w prosty i szybki sposób.
  • Dodaj dowolne efekty video w ulubionym edytorze, a następnie prześlij plik bezpośrednio dzięki naszej aplikacji, bez zbędnego kopiowania.
  • Oszczędzaj miejsce na telefonie, przechowując wszystkie zdjęcia na dysku twardym swojego komputera.

Wysyłaj zdjęcia na Instagram bezpośrednio ze swojego komputera

Wykorzystaj niesamowite możliwości komputerów do edycji zdjęć i ogromną sieć użytkowników Instagrama, aby dzielić się najważniejszymi chwilami ze swoimi znajomymi, rodziną i całym światem.

Wzdłuż lewej strony okna programu znajdują się ikony z różnymi opcjami, takimi jak wyszukiwanie, powiadomienia, profil, wiadomości bezpośrednie, które pozwalają wysyłać prywatne zdjęcia do znajomych.

To na czym się skupimy, to ostatnia ikona obiektywu. Klikając w nią uruchomimy kamerę w laptopie.

Wystarczy, że zrobisz fotkę korzystając z wbudowanej kamery, lub wybierzesz swoje ulubione zdjęcie z dysku i wyślesz je prosto ze swojego laptopa.

Klikając w niebieskie koło zrobisz zdjęcie kamerką w komputerze. Klikając w kwadrat po lewej stronie otworzysz eksplorator windowsa, który pozwoli na wybranie dowolnej grafiki z dysku twardego.

Kiedy znajdziesz zdjęcie, które chcesz dodać, kliknij dwukrotnie, aby przejść do okienka edycji.

Dodajemy filtry i efekty do zdjęcia

Dodawanie filtrów w aplikacji
Dodawanie filtrów w aplikacji

Teraz wystarczy przejść przez zwykły proces ulepszania zdjęcia. Polega on na kadrowaniu, dodawaniu filtrów, oraz innych opcji edycji, które znamy z wersji mobilnej Instagrama.

Niestety liczba filtrów, jakie oferuje aplikacja jest dosyć mała, oraz brakuje kilku znanych, lubianych efektów, jednak należy pamiętać, że nie jest to oficjalny Instagram. Jeśli chcemy, zawsze możemy przed dodaniem edytować zdjęcia profesjonalnym programem do grafiki jak na przykład Photoshop.

Po skończonej edycji zostaje udostępnienie zdjęcia szerokiej publiczności. W prawym górnym rogu klikamy na strzałkę. Wyświetli się menu udostępniania znane z Instagrama, gdzie mamy możliwość dodania podpisu, tagów, oznaczenia ludzi i dodania lokalizacji.

Jeśli wszystko gotowe, kliknij Udostępnij na dole okienka, a twoje zdjęcie dołączy do ogromnej kolekcji Instagrama i miejmy nadzieję, zdobędzie kilka polubień.

Instagram w systemie Windows 10

Windows 10 stał się najpopularniejszą wersją systemu w ostatnim czasie. Deweloperzy dostosowują swoje aplikacje tak, aby działały na platformie Microsoftu, zarówno na telefonach jak i komputerach osobistych. Nie inaczej jest z Instagramem.

InstaPic to pierwsza aplikacja na system Windows 10, która jest natywnym klientem Instagrama i oferuje wszystkie funkcje dostępne w oficjalnej aplikacji na urządzenia mobilne.

Aplikacja dostępna jest do pobrania ze Sklepu Microsoft na systemy Windows 8, Windows 10, oraz na urządzenia Surface. Program działa szybko i jest doskonale dostosowany do systemu operacyjnego. Korzystanie z InstaPic na pewno sprawi wiele frajdy.

Polecamy przetestowanie szczególnie dlatego, że apka jest darmowa.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings