Jak sprawdzić, kto mnie zablokował na Facebooku?

Media społecznościowe, takie jak Facebook czy Instagram, z pewnością zgotowały nam prawdziwą rewolucję jeżeli chodzi o kontakty międzyludzkie. Dzięki Facebookowi można mieć naprawdę szerokie grono znajomych, przynajmniej w świecie wirtualnym.

Czasami wystarczy kogoś dosłownie spotkać raz czy dwa w życiu, aby zaprosić go do grona swoich znajomych na Facebooku. Poznawanie nowych ludzi nigdy nie było tak proste. Z drugiej strony sporo mówi się o tym, że media społecznościowe spłycają relacje i zawężają je tylko i wyłącznie do wymiany tak zwany lajków.

Media społecznościowe naszych czasów

Bez względu na swoją prywatną opinię na temat mediów społecznościowych, bez wątpienia wywołują one sporo emocji i zainteresowania u milionów ludzi na całym świecie. Tak samo jak można mieć skomplikowane relacje w życiu realnym, można je również skomplikować w życiu wirtualnym. Bardzo popularne jest między innymi oznaczanie statusu związku na Facebooku jako „to skomplikowane” lub też wzajemne blokowanie się, przez co druga strona nie ma dostępu do naszego konta i tak zwanej tablicy.

Blokowanie się to często domena młodych ludzi, sposób na pokazanie drugiej stronie, że wyrzuca się ją ze swojego wirtualnego świata. Czasami robi się to bardzo ostentacyjnie, wcześniej informując drugą osobę o planowanym zablokowaniu.

Sporo osób decyduje się jednak na blokowanie kogoś na Facebooku bardziej dyskretnie, tak by ktoś przez dłuższy czas nie domyślił się, że został zablokowany. W jaki sposób sprawdzić, czy zostało się podobnie potraktowanym przez kogoś znajomego? Poniżej garść przydatnych wskazówek.

Jak sprawdzić, kto mnie zablokował na Facebooku?

Jeżeli przez dłuższy czas na naszej tablicy na Facebooku nie pojawiają się powiadomienia od konkretnej osoby, na przykład dotyczące nowych zdjęć czy nowych wpisów, może to być informacją o tym, że zostaliśmy przez nią zablokowani. Jeden ze sposobów na odkrycie prawdy to wpisanie w wyszukiwarkę Facebooka imienia i nazwiska konkretnej osoby. Jeżeli Facebook nie wyszuka jej danych, może oznaczać to, że zostaliśmy zablokowani.

Jest jeszcze drugie wyjaśnienie – być może ktoś usunął swoje konto z Facebooka. Aby rozwiać swoje wątpliwości, można poprosić kogoś znajomego o możliwość wyszukania konkretnej osoby z jej konta Facebook. W przypadku znalezienia, mamy ewidentny dowód na zablokowanie naszego konta (możesz też sprawdzić kto wchodził na twój profil)

Drugi sposób to spojrzenie na aplikację Messenger, która jest bezpośrednio powiązana z Facebookiem. To właśnie tam można sprawdzić, czy dochodzą od nas wiadomości do konkretnej osoby, czy można je wysyłać. Jeżeli ta funkcja jest niedostępna, oznacza to, że znajomy zablokował nas na Facebooku. To dowód ostateczny.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings