facebook czarny motyw dark

Jak ustawić ciemny motyw na Facebooku? (czarny FB)

Co jest określane przez użytkowników, jako najważniejsza funkcja każdej aplikacji na telefonie? Większość jednogłośnie twierdzi, że funkcją tą jest możliwość samodzielnego ustawiania wyglądu danej aplikacji. Nic zatem dziwnego, że oczekuje się tego również od jednego z największego i najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie, czyli od Facebooka.

Kliknij tutaj i zmień kolor Facebooka.

Czy jest to możliwe?

Jak jednak każdy użytkownik Facebooka wie, możliwości jego ustawiania pod własne gusta i potrzeby są naprawdę skromne. Poza tym, że można ingerować w dosyć wąskim stopniu w to, jak będą się ustawiały informacje na naszej tablicy, to niewiele da się zrobić. Na szczęście władze Facebooka dostrzegają fakt, jak bardzo istotne dla jego użytkowników jest np. to, żeby móc zmienić jasny motyw Facebooka na ciemny. Tzw. dark mode jest bowiem idealny w przypadku przeglądania aplikacji w nocy lub o zmierzchu. Mocno świecący biały motyw nie tylko powoduje, że zaburzony zostaje rytm dnia i ciężko jest usnąć, ale też dodatkowo bardzo mocno wpływa na szybkość zużywania się baterii.

Faza testów

Jak się okazuje władze Facebooka myślą o tym bardzo poważnie i od jakiegoś już czasu testują możliwości trybu dark. Żeby go jednak włączyć, trzeba dokładnie wiedzieć, jak to zrobić. Przykładowo użytkownicy messengera, jeśli tylko zagłębią się w opcje ustawień swojej aplikacji, dostrzegą możliwość włączenia trybu dark mode. Po jego odznaczeniu jednak nic się nie zmienia. Czy oznacza to, że tryb ten nie działa? Po części tak, ponieważ jest jeszcze wyłączony przez serwis, lecz da się go włączyć prostym trikiem. W tym celu koniecznie trzeba zostawić zaznaczony dark mode w pozycji włączonej, a następnie otworzyć jedno z okien rozmowy i wysłać do rozmówcy symbol księżyca. Po wykonaniu tej czynności messenger automatycznie przełączy się w tryb ciemny.

facebook dark mode

Nieco inaczej wygląda to w przypadku samej aplikacji Facebooka. Nie da się tego zrobić żadnym ukrytym sposobem ani wiadomością jak w przypadku messengera, lecz niezbędna jest instalacja osobnej, dodatkowej aplikacji-nakładki na Facebooka. Pobrać ją można po prostu ze sklepu Google play. Po instalacji i sparowaniu z aplikacją Facebook uzyskuje się dostęp do zmiany motywów i tam m.in jest właśnie tryb ciemny. Oczywiście ta zewnętrzna aplikacja jest w pełni bezpieczna i nie istnieje żadne ryzyko wykradzenia hasła bądź też konta na Facebooku. Tak więc bez żadnych obaw można zadbać w taki właśnie sposób o swoje oczy, rytm dobowy i co ważne, również baterię posiadanego telefonu.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz