Jak zapisać zdjęcie z Instagrama (na telefonie i komputerze)?

Instagram, aplikacja, która umożliwia dzielenie się zdjęciami z życia codziennego, to obecnie jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Miliony ludzi nie wyobrażają już sobie funkcjonowania bez publikowania i przeglądania fotek.

Początkowo na Instagramie dzieliliśmy się selfies i innymi obrazkami, które towarzyszą nam na co dzień, dziś aplikacja jest również wykorzystywana przez firmy do promowania swoich produktów i nawiązywania bliższych kontaktów z klientami. Z Instagrama chętnie korzystają również artyści, udowadniając, że fotki w mediach społecznościowych mogą mieć prawdziwą wartość artystyczną.

Nieraz się zdarza, że fotka na Instagramie podoba nam się tak bardzo, że chcielibyśmy zapisać ją w pamięci telefonu czy komputera, żeby mieć pewność, że w każdej chwili będziemy mogli do niej wrócić. Co zrobić, żeby zapisać zdjęcie z Instagrama?

Jak zapisać fotkę z Instagrama na telefonie?

Jeśli spodobała nam się fotka na Instagramie i chcemy zapisać ją sobie w telefonie, mamy kilka możliwości. Pierwsza z nich to zrzut ekranu – wtedy jednak zdjęcie zapisze się wraz z tłem, czyli menu i komentarzami. Inna opcja to zainstalowanie specjalnej aplikacji do zapisywania zdjęć z Instagrama, np. Instagrapp+ czy InstaSave. Te programy umożliwiają nam wygodne zapisywanie fotek z Instagrama na telefonie.

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama na komputer?

Wielu z nas przegląda fotki na Instagramie, korzystając z komputera. Widzimy je wtedy większe, możemy dostrzec więcej szczegółów. Również za pośrednictwem komputera mamy możliwość zapisania zdjęć. Jak to zrobić?

Wiele osób korzysta z opcji printscreen – podobnie jak w przypadku telefonu wadą tego rozwiązania jest to, że zapisujemy zdjęcie wraz z tłem i musimy ręcznie je wycinań. Dużo wygodniejsza jest inna opcja.

Otwórzmy wybrane zdjęcie w nowej karcie, a następnie wyświetlmy źródło strony, klikając ctrl + u. Następnie otwierając opcję wyszukiwania przez ctrl + f, wyszukajmy plik graficzny, wpisując „jpg„. Znaleziony adres otwieramy – przed naszymi oczami pojawia się zdjęcie bez tła, która możemy zapisać na dysku prawym przyciskiem myszy.

Sprawdź również nasz poradnik jak przygotować idealny opis na Instagrama.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings