Jak zmienić hasło na Facebooku?

jak zmienić hasło na fb

Każdemu z nas zdarza zapomnieć się hasła. Do skrzynki mailowej, Facebooka, a czasem nawet do konta w banku (czego radzilibyśmy, żeby raczej unikać). Zdarzają się również takie sytuacje, gdy hasła nie zapomnieliśmy, lecz wpadło lub mogło ono wpaść w ręce osoby niepowołanej. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, warto wiedzieć o tym, że hasło możemy zmienić. A jak zmienić hasło na Facebooku? Pokażemy Ci, jak to zrobić krok po kroku.

Jeśli znasz swoje aktualne hasło

Jeśli znasz swoje aktualne hasło:

  1. Wejdź na stronę facebook.com i zaloguj się do profilu, na którym chcesz zmienić hasło.
  2. W prawym, górnym rogu ekranu widnieje skierowana w dół strzałka – kliknij na nią, Twoim oczom ukarze się menu, z którego wybierz ustawienia.
  3. W zakładce „Ogólne” znajdź rubrykę „Hasło”. Po kliknięciu na nią wyświetlą Ci się puste pola oznaczone jako „Bieżące”, „Nowe”, „Wprowadź ponownie nowe”.
  4. Teraz w wyświetlone wcześniej puste rubryki wprowadź zgodnie z poleceniem hasła. Po uzupełnieniu formularz wciśnij przycisk „Zapisz zmiany”. I gotowe!

Nie zapomnij przy następnym logowaniu użyć nowego hasła!

Co zrobić jeśli nie pamiętam swojego hasła?

Jeśli nie pamiętasz hasła do swojego konta:

  1. Wejdź na główną stronę portalu facebook.com i skieruj swój wzrok w miejsce, gdzie standardowo wpisywałbyś/wpisywałabyś login i hasło.
  2. Pod dwoma pustymi rubrykami widnieć (w górnym, prawym rogu ekranu) znajduje się napis „Nie pamiętasz nazwy swojego konta?” i kliknij na niego.
  3. Przeglądarka przeniesie Cię do ekranu, gdzie system poprosi Cię o wpisanie adresu e-mail, nr telefonu bądź nazwy konta.
  4. Po wpisaniu potrzebnych danych, na maila podanego przy logowaniu otrzymasz nowe hasło.

Przeczytaj też:

Jak usunąć konto na Facebooku

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings