Jak zmienić kolor Facebooka?

zmiana koloru facebooka

Facebook to obecnie najpopularniejsza sieć społecznościowa na świecie, gdzie możemy podzielić się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami, zdjęciami i wszystkim innym, z rodziną i znajomymi, oraz właściwie z całym światem. Facebook łączy ludzi, którzy żyją daleko od siebie.

Jak z pewnością wszyscy zauważyli, standardowy kolor Facebooka to niebieski, co z czasem może prowadzić do znudzenia się oglądaniem cały czas tego samego koloru. Niestety Facebook nie wprowadził jeszcze żadnej opcji pozwalającej na konfigurację i dostosowanie strony do naszych potrzeb i na przykład zmianę kolorów, szablonów, ustawienia elementów itp. Dla każdego użytkownika na świecie Facebook wygląda w ten sam nudny sposób.

Polecane artykuły:

Facebook nie jest otwartym systemem tak jak na przykład platformy blogowe w stylu Tumblr, Blogger, lub Photoblog, gdzie możemy ustawić własne skórki i kolory. Ale spokojnie, istnieją bezpieczne i sprawdzone sposoby, aby zmienić kolor Facebooka. Pokażemy Ci sposoby, dzięki którym będziesz mógł zmienić FB dokładnie tak jak Ci pasuje. Istnieje kilka aplikacji, oraz wtyczek do przeglądarek, które pozwalają na zmianę kolorów, tła i obrazków.

Zmień kolor swojego Facebooka

kolory fb mobile

Najprostszym sposobem na zmianę koloru jest skorzystanie z aplikacji internetowej ColorsApp. Aplikacja pozwala w łatwy i szybki sposób podmienić kolory na Twoim profilu. Zmiana zajmie Ci maksymalnie 2 minuty:

  1. Przejdź na stronę aplikacji ColorsApp
  2. Wybierz jeden z 6 dostępnych kolorów
  3. Podaj swój adres e-mail
  4. Potwierdź zmianę podając numer telefonu
  5. Gotowe! Ciesz się nowymi kolorami na Facebooku

Aplikacja działa zarówno na urządzeniach mobilnych jak i na komputerach.

Wtyczka do przeglądarki Chrome

Drugim sposobem jest zainstalowanie rozszerzenia do przeglądarki Chrome FB Color Changer. Wtyczka działa w podobny sposób jak opisywana wyżej aplikacja, jednak daje nam większe możliwości  co do wyboru koloru. Możemy wybierać z całej dostępnej palety barw.

FB Color Changer to najpopularniejsza i najczęściej pobierana wtyczka do zmiany koloru w Google Chrome. Aby zmienić kolor należy:

  1. Pobierz wtyczkę FB Color Changer
  2. Zainstaluj wtyczkę klikając dwukrotnie w plik
  3. Przejdź na stronę główną facebook.pl by aktywować wtyczkę i wybrać kolor

Wtyczka jest regularnie aktualizowana, aby dostosować się do zmian na Facebooku. Niestety rozszerzenie działa tylko dla przeglądarki Chrome na komputerach. Jeśli chcesz zmienić kolory Facebooka w telefonie, polecamy skorzystać z aplikacji internetowej.

A może dodatkowo własne przyciski?

nowe reakcje na fb

Czy wiesz, że jest możliwość zmiany standardowych przycisków reakcji takich jak Super, Ha ha, WOW, Przykro mi? Wystarczy kilka kliknięć, aby cieszyć się wyjątkowymi i oryginalnymi emoji. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu w Antyradiu pt.: Jak zmienić przyciski na Facebooku na własne?

Na co uważać przy zmianie koloru?

Niestety chęć zmiany koloru na Facebooku niektórzy wykorzystują nieuczciwie tworząc złośliwe oprogramowanie, które infekuje komputer. Chodzi głównie o aplikację Facebook Colour Changer która instaluje niebezpieczne wirusy i może wyrządzić poważne szkody w systemie.

Więcej o problemie przeczytacie na Onecie i w serwisie Komputer Świat:

Instalując cokolwiek na swoim komputerze należy zachować szczególną ostrożność i korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł. Korzystając z podanych przez nas sposobów na zmianę kolory Facebooka masz gwarancję bezpieczeństwa, oraz że żaden wirus nie zostanie zainstalowany na Twoim komputerze.

Jak podobają Wam się prezentowane możliwości dostosowania najpopularniejszego serwisu społecznościowego? Napiszcie w komentarzach na jaki kolor zmieniliście sobie wygląd.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings