Jak złapać Mewtwo w Pokemon GO (oraz inne unikalne Pokemony)

Mewtwo, Mew, Articuno, Zapdos, Moltres, Ditto

Mewtwo Pokemon GOCzy możesz nazwać się prawdziwym Mistrzem Pokémon, jeśli nie masz kilku legendarnych Pokemonów w swoim Pokedexie?

Każdy chciałby złapać legendarnego Mewtwo, jednak wygląda na to, że w Pokemon GO występuje on równie rzadko, co w innych grach Pokemon. Jak mimo wszystko zdobyć legendarne Pokemony?

Mamy kilka wskazówek…

Pierwsze potwierdzone informacje o Mewtwo!

Tajemnicze jaja Mewtwo i Mew w Pokemon GO!

Jaja Mewtwo

Dostajemy coraz więcej informacji od naszych czytelników, którzy skorzystali z dodatkowych Pokecoinsów i przedmiotów dla nowych graczy, że dostali tajemnicze fioletowe jajo.

Według nieoficjalnych informacji:  1 na 20 otrzymywanych jaj to Mewtwo, lub Mew.

Kliknij, aby odebrać jajo Mewtwo!

Nie do końca wiadomo jeszcze w jaki sposób wykluć jajo, ponieważ sam inkubator nie działa w tym przypadku. Jednak na bieżąco będziemy aktualizować artykuł, gdy tylko dowiemy się co trzeba zrobić.

Na naszym Facebooku jeden z trenerów pochwalił się, że udało mu się wykluć Mewtwo z jaja!

Gdzie znaleźć Mewtwo, Mew, Articuno, Zapdos, Moltres i Ditto w Pokemon GO?

Niestety odpowiedź na to pytanie jest lekko zniechęcająca: Obecnie nie da się złapać Mewtwo, Mew, Articuno, Zapdosa, ani Moltresa podcas normalnej rozgrywki w grze.

Jednak dostajemy informacje od naszych użytkowników, którym pojawiło się fioletowe jajo po odebraniu przedmiotów dla nowych graczy.

Jajo Mewtwo na Facebooku

Komu udało się zdobyć takie jajo? Napiszcie w komentarzach!

Złap je wszystkie!

Tylko gdzie są te wszystkie. Od kiedy coraz więcej graczy dochodzi do wysokich poziomów i zdobywa większość Pokemonów, pytanie to pojawia się coraz częściej. Stworki są już wystarczająco silne, by walczyć na arenach, a Pokedexy wypełniają się nowymi opisami.

Jednak wciąż brakuje w nich nazw, takich jak Moltres, Articuno, Zapdos, Mew, Mewtwo – legendarnych Pokemonów z oryginalnej serii. Ditto, który może przybierać formę każdego innego Pokemona, nie jest tak legendarny, jednak równie nieuchwytny.

Wszystko to prowadzi do pytania: Gdzie znaleźć te legendarne Pokemony?

W sieci mnóstwo jest dokładnych informacji jak złapać wszystkie 151 Pokemonów, jednak w każdym zestawieniu brakuje kilku stworków. Dokładnie tych o których myślisz – legendarnych ptaków Articuno, Zapdos i Moltres, oraz unikalnego samotnika Mew i jego genetycznego klona Mewtwo.

Articuno, Zapdos i Moltres są szczególnymi symbolami w grze, które reprezentują drużyny i ich liderów. Po osiągnięciu 5 poziomu możemy dołączyć do jednego z trzech zespołów i zacząć podbijać areny – każda arena reprezentowana jest przez sylwetkę legendarnego ptaka. Czy złapanie Articuno, Zapdosa i Moltresa powiązane jest z drużyną do której należysz, a może dzięki Pokemon Go Plus możliwe będzie ich zdobycie?

Złapano pierwszego legendarnego Pokemona? Articuno widziany w Tokio

Articuno w Pokemon GOKiedy wciąż nie ma możliwości złapania legendarnych Pokemonów w środowisku naturalnym, wygląda na to, że Articuno może być już w rękach jednego z graczy.

Według informacji z Facebooka i Reddita, pewien gracz twierdzi, że otrzymał Articuno jako prezent od firmy Niantic – twórców gry Pokemon GO.

Nie jest jasne czy była to pomyłka, lub błąd w grze, które czasem się zdarzają, powodując zmianę jednego Pokemona w innego w określonych warunkach. Będziemy na bieżąco informować o wszystkich nowych spotkaniach z unikalnymi Pokemonami.

Legendarne Pokemony na pewno są w grze, to wiemy na pewno. Udowodnili to ludzie przeszukujący kod aplikacji, zresztą dziwne byłoby, gdyby ich nie było. Z pewnością więc gdzieś tam są, pytanie tylko gdzie? Najprostszym wyjaśnieniem jest to, że nikt jeszcze nie osiągnął wystarczająco wysokiego poziomu, by je złapać. Jest to jednak mało prawdopodobne. Legendarne Pokemony to wielka zagadka w grze.

Jak wiecie, każdy z zespołów w Pokemon GO ma przypisanego jednego z legendarnych ptaków jako maskotkę. Articuno dla teamu Mystic, Moltres dla Valor i Zapdos dla Instinct. Może to nie mieć znaczenia, ale może też znaczyć, że system walk zespołowych jest w jakiś sposób powiązany z legendarnymi Pokemonami. Być może przejęcie wszystkich aren w okolicy pozwala na zdobycie unikalnych ptaków?

W pierwszym trailerze Pokemon GO możemy zobaczyć wszystkie Pokemony, które nie występują jeszcze w grze. Najbardziej interesująca scena dzije sięna Times Square w Nowym Jorku, gdzie ogromna masa ludzi walczy z Mewtwo. Niantic organizował wiele podobnych wydarzeń w poprzedniej grze Ingress, co może sugerować, że legendarne Pokemony będą gośćmi wielkich eventów związanych z grą.

Wielka niewiadoma – gdzie jest Ditto?

Istnieje jeden brakujący Pokemon w Pokemon GO, którego nie można znaleźć nigdzie na świecie, a jest to Pokemon zwykłego typu – Ditto.

W pozostałych grach o Pokemonach Ditto przyjmuje formę każdego innego Pokemona z którym się spotka, dzięki swojej zdolności personifikacji. W Pokemon GO Ditto nie został jeszcze spotkany w środowisku naturalnym, co czyni go najrzadszym nie-legendarnym Pokemonem na świecie.

Według spekulacji graczy, niektóre dzikie Pokemony mogą być tak naprawdę Ditto w innej postaci, które powrócą do oryginalnego wyglądu podczas jakiegoś wydarzenia. Na ten moment jednak nie ma możliwości odnalezienia Ditto w zwykłej rozgrywce.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy w grze? Sprawdź nasz artykuł: Jak zdobyć Pokecoins w Pokémon GO (nowe sposoby)

Dobra wiadomość: Mewtwo, Mew, Articuno, Zapdos, Moltres i Ditto są w kodzie gry Pokemon GO, więc z pewnością prędzej czy później się z nimi spotkamy.

Niektórzy gracze niepokoją się, że legendarne ptaki, Mewtwo, Mew mogą nigdy nie być w pełni dostępne w Pokemon GO, przez ich status – jak by nie było, w pozostałych grach takich jak Pokemon Red, Green, czy Yellow, jest tylko jeden taki Pokemon w całym świecie każdej z gier.

Na szczęście wiemy, że z Pokemon GO będzie inaczej. Jak wspominaliśmy poprzednio legendarne ptaki są maskotkami dla drużyn Instinct, Mystic i Valor, oraz widzieliśmy Mewtwo w trailerze gry.  Oprócz tego niestety reszty możemy się tylko domyślać.

Kto złapie Mewtwo jako pierwszy?

Wszyscy zadają sobie pytanie, kim będzie osoba która zdobędzie Mewtwo. Za ile możnaby sprzedać takiego Pokemona?

Dzięki ekipie Pokemon Fortress, która przyjrzała się kodu źródłowemu gry, wiemy że w plikach odnaleziono zaprogramowane Mew, Mewtwo, Articuno, Zapdosa i Moltresa, tak samo jak Ditto. Pokemony te na pewno tam są, czekając na odkrycie.

Analizując trailer i wydarzenia na żywo organizowane przez aplikację Ingress, bardzo prawdopodobne, że legendarne Pokemony pojawią się podczas specjalnych eventów w różnych krajach, gdzie drużyny będą walczył ze sobą, lub wspólnie kontra Mewtwo, lub Mew.

Jeśli jeszcze nie osiągnąłeś 5 poziomu i nie dołączyłeś do żadnej areny, powinieneś wciąż pod uwagę jakie ptaki przypisane są do każdej drużyny, ponieważ to prawdopodobnie określi którego z nich będziesz miał możliwość złapać w przyszłości.

Najrzadsze Pokemony w Pokemon GO

Częstość występowania Pokemonów zależy od okolicy w której mieszkasz. Jeśli ciągle spotykasz Rattata i Pidgeota, możesz podjarać się złapaniem Growlithe, a dla graczy w innej części świata to twój Pidgeaot będzie unikalny. W każdym mieście i kraju inne Pokemony są popularne.

Występowanie Pokemonów opiera się na porze dnia, lokalizacji i otoczeniu(woda, las, miasto). Różne Pokemony spotykane są w różnych warunkach.

Ważne jest również używanie modułów Lure i Incense, które sprawią, że więcej różnych Pokemonów zacznie pojawiać się w twojej okolicy. Dlatego warto dołączać do grup innych graczy, by wspólnie korzystać z tych przedmiotów w grze.

Pamiętaj, aby zawsze wsadzić jajko do inkubatora, kiedy wychodzisz grać. Przejście tych 5-10km daje szansę na wyklucie naprawdę unikalnego Pokemona, którego na próżno szukać w okolicy.

Uważaj też na pasek w dolnym prawym rogu ekranu. Ikonki symbolizują obecność Pokemonów w twoim pobliżu, których jeszcze nie złapałeś.

Oprócz wszystkich powyższych wskazówek, trenuj aby zdobyć jak najwyższy poziom w grze. Wraz ze wzrostem levelu, szanse na znalezienie unikalnych Pokemonów znacznie rosną.

Niektórzy gracze będą chcieli łamać zasady, używając programów do fake GPS, jednak twórcy gry zabezpieczyli się przed takimi działaniami, wykrywając oszustów i nakładając na nich bany. Nie polecamy korzystać z dodatkowego oprogramowania do GPS.

Dajcie znać w komentarzach czy zdobyliście jaja unikalnych Pokemonów. Komu udało się wykluć Mewtwo, lub Mew? Widzieliście Zapdosa, lub Ditto w grze?

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

24 komentarzy

 1. Nie mogłem uczytać artykułu do końca. W kółko powtarzane te same zwroty, nazwy lub informacje. Polecam kursy dziennikarskie. Mimo wszystko autorowi życzę powodzenia i progresu. 😉

 2. W tym artykule są zawarte same kłamstwa. nie polecam wam czytać takie bzdury.Można pisać można mówić w prawdziwym życiu jak zobaczymy że ktoś ma naprawde tego pokemon’a . ja wiem o tym bo ja jestem normalna i nigdy w życiu nie spotkałam pokemon np. Pikachu,Raichu,Nirina
  Ale wiem że takiego czegoś nie ma.
  Ja oglądam youtuberów(oczywiście chodzi tylko o tych co nagrywają pokemony) co szanuja widzów a poza tym u żadnego youtubera nie widziałam exeggcute ale widziałam na jakimś gimie(oczywiście na moim telefonie w grze) exeggcutor’a ja nikomu nie uwierze na odpowiedzi typu:A ja mam jakoś wszystkie pokemony wyłącznie z mewto mew ditto articuno zados moltres.
  więc nie wierzcie w takie coś

  • Koleżanko, gram od sierpnia 2016, mam 29 poziom, brakuje mi „tylko” 3 regionalnych, 5 legendarnych i chanseya oraz aerodacyla + hitmon lee (widziałem na Gibraltarze ale mi uciekł) . Reszta złapana na ulicach lub wychodzona , bez wspomagania …. w Polsce, Rumunii i Hiszpanii .. da się

  • Człowieku małej wiary, to że czegoś nie widziałeś nie oznacza, że tego nie ma. Mam 2 Ditto exeggcute też mam. Widać Youtuberzy, których oglądasz są ciency jak dupa węża.

 3. Złapałem mew(; (; (; i mewtewo ditto gdy włożyłem go do gyma (mew) to był lans na dzielni. podbijam gymy ciągle mew to mój ulubiony pokemon i jest lepszy od mewtewo

 4. Ja złapałem Ditto. Po prostu pojawił mi sie Pidgey a kiedy go złapałem ekran zrobił się fioletowy, pojawiło się „oh?” i zmienił się w ditto. Podobno w mojej okolicy (północna polska, pomorze) jest od listopada 2016 r.