Najlepsze opisy na Tindera, które zapewnią do… 402% więcej par!

zdjęcie aplikacji randkowej tinder iphone

Wybór fotki na Tindera to dla Ciebie błahostka, lecz napisanie opisu idzie Ci gorzej niż rozprawka w liceum? Mamy na to sprawdzone sposoby, dzięki którym zgarniesz więcej par!

Gdybyś wiedział, jak wiele osób zostawia pusty opis na Tinderze, byłbyś zaskoczony. Co ciekawe, później te same osoby narzekają, że nie mogą znaleźć nikogo w aplikacjach randkowych. Ciekawe dlaczego ?

Zapamiętaj: dobry opis na aplikacji Tinder może zrobić OGROMNĄ różnicę i zaowocować w postaci ciekawszych, lepszych par.

Problem leży w tym, że wszystko, co do tej pory przeczytałeś w internecie o opisach na Tinderze, to szkodliwe głupoty. Lepiej wymaż je z pamięci.

Czas rozprawić się z kilkoma mitami, przejrzeć najlepsze i najgorsze opisy i wreszcie udzielić kilku złotych rad, dzięki którym będziesz rządzić na Tinderze!

Opis na Tinder może zagwarantować 402% więcej matchy!

Wyobraź sobie, że jesteś stałym graczem LOTTO. Czy chciałbyś za darmo zwiększyć swoją szansę na wygraną nawet o 1%? No pewnie!

Identycznie ma się sprawa z opisem. Tinder jest miejscem, gdzie parę zdobędzie ten, kto się wyróżni. Z kolei dobry opis to jedno z potężniejszych narzędzi, dzięki którym Twój profil może wybić się na tle innych. A to oznacza więcej matchy!

Wiesz, o ile wzrasta Twoja szansa na wygraną, jeśli użyjesz opisu? Według artykułu naukowego o Tinderze, który opracowali naukowcy z Cornell University, męskie profile z uzupełnionym bio miały więcej par o… ponad 400%!

Zastanów się sam: ile razy odrzuciłeś kogoś, bo nie miał opisu? Albo, co gorsza, opis był nudny, słaby i po prostu beznadziejny?

napis z tindera z brakiem par
Co zrobić, aby uniknąć takiej sytuacji na Tinderze?

Co może dać Ci dobry opis na Tinderze? Poza wspomnianym lepszym wyróżnieniem profilu w aplikacji, możesz liczyć na:

 • Matche z osobami o podobnych zainteresowaniach;
 • Lepsze dopasowanie seksualne;
 • Spełnienie swoich potrzeb seksualnych;
 • Tworzenie par z osobami, które podchodzą poważnie do szukania partnera na Tinderze.

Warto? No pewnie, że tak! Chcesz jednak, aby Twój opis na Tinder był dobry i unikalny? To prostsze niż Ci się wydaje, sam zobacz!

przykładowy opis z portalu tinder
Zadbaj o to, aby Twój opis był ciekawszy

Najważniejsze zasady tworzenia opisu na Tinderze

Nie oczekuj, że podamy Ci sprawdzoną formułkę, która zadziała niczym magiczne zaklęcie czarownika.

To Tinder, tu czarów nie ma.

Co nie oznacza, że nie ma kilku wytycznych, których przestrzeganie pomoże napisać Ci dobry opis profilu w tej aplikacji randkowej.

Zastanawiałeś się, jaka jest idealna długość tekstu w bio na Tinderze? Przede wszystkim nie może ona przekraczać 500 znaków ze spacjami. To mniej więcej dwa razy tyle, ile ma ten akapit. Sporo, co?

Ile powinien mieć Twój opis? Biorąc pod uwagę, że niemal 25% profilów nie ma opisu, a tylko 15% profilów ma więcej niż 30 słów, powinieneś celować w przynajmniej te 30 słów o sobie.

ilość słów w opisie na tinderze
Statystykę opracowała firma analityczna Displayr

Dlatego pisząc opis na Tinderze powinieneś skupić się na dwóch rzeczach:

 1. Zaznacz najpierw w punktach najważniejsze rzeczy, które chcesz przekazać, aby o nich nie zapomnieć.
 2. Następnie zacznij je opisywać, ale nie trać głównego wątku. Rozpiszesz się w prywatnych wiadomościach. Bio na Tinder to musi być konkret.

Co jeszcze? Unikaj spamu emotkami i nudnych, długich bloków tekstu. Zadbaj o to, by Twój tekst był nie tylko ciekawy do przeczytania, ale też wyglądał atrakcyjnie. Bio napisane zgodnie z tymi regułami pomoże Ci zdobyć więcej par.

Rzuć okiem: Jak myślisz, który tekst przeczyta więcej osób?

słaby odpis tinder
Tekst nr 1
dobry opis na tindera
Tekst nr 2

Co warto napisać w bio na Tinderze?

Tak jak pisaliśmy: nie ma konkretnych zasad, ale w zamian są wytyczne, które sporo Ci podpowiedzą! Jakie tematy warto poruszyć w swoim opisie?

 • Opisz w skrócie, na czym Ci zależy. Szukasz partnera na stałe czy kogoś do ONS? Koniecznie zaznacz to w swoim tinderowym opisie!
 • Podobno nic tak nie łączy jak wspólny wróg… Dlatego możesz napisać o czymś, czego szczególnie nie lubisz.
 • Masz jakieś ciekawe pasje? Nie zawahaj się ich użyć! Tylko nie opisuj ich nudno! Postaw na konkret. Interesujesz się muzyką? Zamiast pisać ogólnie, napisz czym konkretnie, np. Italo Disco.
 • Pozostając w temacie zainteresowań – spróbuj przemycić do opisu jakąś fajną ciekawostkę, która jest związana z Twoimi pasjami. Zamiast pisać, że interesujesz się podróżami, opowiedz jakąś zaskakującą ciekawostkę o kraju, w którym niedawno byłeś!
 • Najważniejsze: nikogo nie udawaj! Wiele stron w internecie radzi, aby faceci udawali macho, a kobiety niezaradne dziewczynki. Nie rób tak. Pozostań sobą, a będziesz miał lepiej dopasowane pary.
zrzut ekranu z dziwnym opisem z tindera
Lepiej mieć dziwny opis, który oddaje nasz charakter niż taki, który w ogóle do nas nie pasuje

To kilka pomysłów na to, co możesz opisać w swoim bio na Tinderze. Koniecznie zajrzyj też do przygotowanej przez nas zakładki z inspiracjami! Znajdziesz tam trzy typy tekstów: opowiadania, zabawne i związane z potrzebami lub seksem.

Tworząc opis na Tidnera, zastanów się sam, co podoba Ci się w opisach innych, a co nie. Wykorzystaj tę wiedze do stworzenia najlepszego bio! Przeczytaj również całość na głos. Wówczas łatwo sprawdzisz, czy opis łatwo się czyta. No i uważaj na błędy językowe!

7 Trików, które ulepszą Twój opis na Tinderze!

Wiesz, że istnieją sprawdzone sposoby, których użycie może zwiększyć Twoją szansę na matcha?

Bazują one na ogólnych zasadach zwracania uwagi i zainteresowania innych osób. Wykorzystywane są one na co dzień w sprzedaży i marketingu, ale działają również… na Tinderze!

1. Zadaj pytanie

opis z tindera z pytaniem
Wiadomka, Bolognese!

Rozpoczęcie opisu pytaniem to jedna z prostszych sztuczek, która może przynieść Ci więcej matchy!

Zasada jest prosta: nasz mózg nieco zwalnia, gdy widzi pytanie, dlatego więcej osób przeczyta Twój opis. Jeśli poczują się zaintrygowane, będą chciały odpowiedzieć Ci na zadane pytanie.

2. Poproś o radę

Ludzie UWIELBIAJĄ czuć się ważni. Jedną z metod, aby ktoś poczuł się istotny jest… poproszenie go o radę!

Jak to zrobić? Wrzuć fotkę, na której zastanawiasz się nad wyborem np. smaku lodów. Możesz połączyć to z prośbą o radę (które wziąć następnym razem?) lub pomieszać z pytaniem (które Ty byś wybrała?)

3. Pochwal się

tinderowe bio z przechwałkami
Super Man może się schować!

Nie chodzi tu o to, abyś był chwalipiętą, co to, to nie! Po prostu napisz o swoich nietypowych zdolnościach i talentach, które wcale nie muszą być czymś wybitnym!

Wystarczy, że są rzadkie, a już zdobędziesz czyjąś uwagę. Umiesz wstrzymać oddech na dwie minuty? Czas się tym pochwalić!

4. Groteska

śmieszny opis na tinder
A mnie też dasz radę?

Groteska to szczególny rodzaj komizmu, który sprawdza się idealnie, jeśli chodzi o przyciągnięcie uwagi odbiorcy.

Pozornie niespójny komunikat z zaskakującą pointą, intryguje odbiorcę i prowokuje go do refleksji. Groteskowy opis na Tinderze nie tylko rozbawi, ale i zaciekawi.

5. Literówka

Może Cię to zaskoczy, ale całkiem popularną techniką tworzenia opisów na portale randkowe jest… celowa literówka! Technika ta polega na tym, aby zostawić ewidentną literówkę (nie błąd ortograficzny!), która wręcz kłuje w oczy pośród dobrego tekstu.

Ponieważ ludzie chcą być pomocni, wiele osób przybędzie Ci na odsiecz, informując o drobnym błędzie. W końcu z pewnością nie zrobiłeś go specjalnie ?

6. Astrologia i znaki zodiaku

znaki zodiaku w opisie na tinderze
Astrologia rządzi na Tinderze w 2021

Jeśli nie śledzisz uważnie internetu, mogłeś przegapić całkiem ciekawy trend. Coraz więcej osób na Twitterze i TikToku dzieli się wiedzą o znakach zodiaku, szukając miłosnych prawidłowości. Ten trend pojawił się również na Polskim Tinderze!

Dlatego warto podzielić się swoimi słonecznymi i księżycowymi znakami zodiaku. W 2019 ich użycie w opisach na Tinderze wzrosło o 19%, a od tego czasu trend ten tylko się nasila, zwłaszcza u młodych osób!

7. Pokaż język!

Spokojnie, nie dosłownie! Mamy na myśli to, że jeśli mieszkasz w sporym mieście, warto przygotować choć kilka słów np. po angielsku, aby ktoś, kto nie mówi po Polsku wiedział, że dogada się z Tobą.

Taktyka ta jest szczególnie ważna w największych Polskich miastach. Jeśli mieszkasz w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie czy Wroclawiu, taki opis to istny must-have! Pomyśl tylko o tych wszystkich ludziach, którzy są tu na Erasmusie.

Najlepsze opisy na Tindera: lista inspiracji

Zaprezentowane do tej pory metody i triki możesz łączyć z tym, co teraz zobaczysz. Skatalogowaliśmy dla Ciebie kilka najciekawszych pomysłów na opisy na Tinder. Wykorzystanie ich pomoże osiągnąć Ci cel!

Historia lub opowiadanie

Słyszałeś kiedyś takie hasło jak Storytelling? To jeden z największych trendów ostatnich lat, który dominuje w mediach, reklamach, a nawet filmach na YouTubie!

Wszystko spowodowane jest miłością naszego mózgu do różnych podań czy legend. Ma to korzenie jeszcze z naszymi przodkami, którzy opowiadali sobie różne historie.

opis tinder opowiadanie
I jak tu nie przesunąć w prawo?

Opis na Tindera napisany taką techniką może mieć ogromną moc. Ich wielkim atutem jest unikalność i moc do wyróżnienia się. Jeśli pierwsze dwa zdania Twojej historii będą przyciągać wzrok, z pewnością większość użytkowników Tindera zatrzyma się, aby przeczytać cały tekst.

Ciekawość dalszego biegu historii pokona wewnętrznego Tinderowego rewolwerowca, który ciągle strzela na prawo i lewo. A to właśnie klucz do sukcesu!

opowiadanie w opisie na tinderze
Druga wersja brzmi nieco lepiej

Zabawne

Śmieszne opisy na Tindera chwytają od wielu lat i ich zastosowanie to wciąż świetny pomysł. Świadczą o błyskotliwości użytkownika i jego inteligencji, co jest bardzo pożądane przez wielu użytkowników.

Zabawne bio można podzielić na dwa najczęściej występujące typy opisów: śmieszne oraz z dystansem.

Śmieszne teksty, takie jak dwa poniżej, wywołują uśmiech i zaciekawienie u osoby czytającej. Możesz tak przekazać w atrakcyjny sposób jakąś część siebie, swojej osobowości i charakteru. Zwłaszcza, jeśli jesteś śmieszkiem!

przykład zabawnego opisu na tinderze
To co, zgłaszasz się?
zrzut ekranu ze śmiesznym opisem z tindera
Rozterki małe i duże

Drugim typem zabawnych postów są te, które cechują się sporym dystansem, zwłaszcza do siebie. Wyśmiewanie swoich wad jest oznaką tego, że ktoś jest pogodny i optymistycznie nastawiony do życia.

Rzuć okiem tylko na poniższe śmieszne opisy. Każdy z nich rozbawia, a zarazem pokazuje godny podziwu dystans do siebie.

zabawny opis z tindera
Arms dealer
opis po angielsku na tinderze
No ale tych plusów kilka jest!
śmieszne bio tinder
Starość taka już jest
zrzut ekranu z zaskakującym i zabwanym opisem na Tinderze
Lubię zaskakiwać
Tinder zabawny opis
Przecinki, ważna rzecz

Seks lub potrzeby

Wykorzystanie takiego opisu działa jak miecz obosieczny. Z jednej strony będziesz mieć mniej par, lecz z drugiej strony, będą one bardziej dopasowane.

Naszym zdaniem warto postawić na takie opisy, zwłaszcza gdy szuka się konkretnego typu relacji. Jeśli szukasz FWB lub ONS to opisy na Tindera typu seks/potrzeby będzie idealny. Będziesz miał matche tylko z takimi osobami, które szukają tego samego.

Możesz pisać zarówno o potrzebach seksualnych, jak i pewnych oczekiwaniach co do drugiej osoby (np. chcę umówić się z miłośnikiem zwierząt). Co dzięki temu zyskasz?

 • Nie będziesz tracić czasu na niezainteresowane osoby;
 • Nikt nie zacznie Cię obrażać, za bezpośredniość;
 • Trafisz tylko na osoby, któe wyznają podobne wartości;
 • Więcej par z osobami, które przy innym opisie mogłyby Cię odrzucić.
tinder opis fwb ons
Tylko czy znajdzie?
opis na tindera ons
Błyskotliwość lvl 100
ciekawy opis z tindera
opis o seksie tinder
Przynajmniej jest szczera
opis na tindera związany z seksem
Strasburger dałby radę!

Czego nie powinieneś zamieszczać w opisie na Tinderze?

Dziwne teksty

Czytając niektóre opisy na Tinderze, w głowie pojawia się jedno wielkie WTF. Czasem musisz zastanawiać się nawet przez kilka minut, aby zrozumieć, o co chodziło drugiej osobie. Nie zawsze się udaje…

dziwny opis na tinderze
Gdy ktoś podaje wzrost na Tinderze i pisze obok podobno to ważne, ze świata znika jedna panda

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój tekst brzmi naturalnie i jest łatwy do zrozumienia, musisz odczytać go na głos. Od razu wyłapiesz wszystkie nieścisłości i błędy, które mogą odrzucić drugą osobę.

Mamy dla Ciebie jeszcze jedną poradę. Jeśli nie jesteś mistrzem przecinków, wpisz tekst w darmowe narzędzie do sprawdzania błędów, takie jak np. ortograf. Komputer zaznaczy wszystkie błędy, a ty poprawisz je jednym kliknięciem.

słabe bio tinder
Ajć
dziwaczne opisy z tindera zrzut ekranu
Jaki zarost na kawę?

Poniższe cytaty to autentyczne fragmenty dwóch opisów z Tindera. Nie zamieszczamy ich w formie screenów, ponieważ miały zbyt wiele wulgaryzmów.

Zainwestuje w ciebie oszczędności z no nut november, jeśli będziesz tego warta. W wolnych chwilach masturbacja i nienawiść do czerwonych.

Raz wypiłam dwanaście harnasi i nie byłam pijana. Poza tym studiuję psychologię i zarabiam sporo kasy.

Nudne bio

Zanudzające opisy na Tinderze są bardzo powszednie. Często użytkownicy decydują się na to, aby napisać coś w sowim bio, lecz nie mają pomysłu na to, co tam umieścić. Cóż, gdyby przeczytali nasz tekst, z pewnością poprawiliby to i tamto!

Przygotowując opisy na Tindera, zastanów się nad tym, co wyjątkowego możesz o sobie powiedzieć. W ten sposób zyskasz szanse na to, aby zdobyć czyjąś uwagę i zachęcić tę osobę do siebie.

nudny opis na tinderze
Pretensjonalny ton wręcz kipi z tych kilku zdań…
banalny opis z tindera
I co takiemu napisać?
słąby opis z tindera
Zamiast pisać o sobie fatty, lepiej pokaż swój dystans do tego!
bardzo nudny opis na tinderze
Gratulujemy. Brawo. Konie.
zrzut ekranu słabego bio z tindera
Czy z kolegą wszystko okej?

Emotki w opisie

Emoji w opisie na Tinderze warto stosować, ale musisz pamiętać o najważniejszym – o umiarze. W przeciwnym wypadku Twój opis będzie wyglądać kiepsko i infantylnie, a Ciebie inni użytkownicy Tindera nie wezmą na poważnie.

Po co dodawać emoji do bio?

Najważniejszą funkcją emoji jest odciążenie tekstu. Dodaje to nieco kolorów do twojego tekstu, dzięki czemu staje się on nieco lżejszy i atrakcyjniejszy wizualnie. Jest to bardzo ważne, ponieważ większość osób na Tinderze swipe’uje z prędkością rewolwerowców z Dzikiego Zachodu. Przyciągnięcie ich uwagi jest trudne, ale emoji w tym pomagają.

Poza tym emotki stanowią świetny sposób na to, aby rozbijać długie bloki tekstu. Obok eneterów, to właśnie emoji są twoim największym sprzymierzeńcem w kwestii odpowiedniej estetyki opisu na Tindera.

W internecie wiele osób przestrzega przed emotkami, lecz Ci „eksperci” są w błędzie. Jeśli nie nadużywasz emoji, to warto z nich korzystać. Według badań, średnia ilość emotek na jeden profil na Tinderze wynosi równo 4.

Najpopularniejsze emotki na Tinderze

Według analizy firmy Displayr, najczęstszą emotką jest… samolot! Nic dziwnego, w końcu większość osób pisze o tym, jak lubi podróżować, a przekaz ten wzmacniają minisamolotem. Przeglądając inne popularne emotki, sporo z nich bezpośrednio nawiązuje do randki, np. lampka wina, filiżanka kawy czy kufle. To fajny sposób na to, by opisać na co ma się ochotę!

emoji wykres z najpopularniejszymi emotkami z tindera
Najpopularniejsze emotki na Tinderze

Dawno temu Tinder kojarzył się z dwiema emotkami o mocnym zabarwieniu seksualnym: ? oraz ?. Dziś jednak mało kto ich używa, nawet wśród osób nastawionych na szukanie kogoś do ONS lub FWB. Dlatego też lepiej im odpuść, przynajmniej w opisie profilu.

Podsumowanie

Niegdyś Grupa Operacyjna rapowała: Nie wiesz kim być? Bądź sobą! Nie Rysiem Ochudzkim, nie Kubą Wojewódzkim i nie Majdanem, i nie Dodą. Bądź sobą! I tylko sobą

Choć Tinder wtedy nie istniał, tak jednak raper Mieszko zdecydowanie przewidział, co będzie kluczem w zdobywaniu większej ilości dopasowanych par!

Wystarczy, że uzupełnisz opis na Tinderze jedną z podanych propozycji, a ilość par wzrośnie nawet kilkukrotnie! Dlatego zadbaj o estetykę tekstu, baw się emotkami (ale bez spamu, dobra?) i napisz tekst, który nikogo nie zanudzi. Sukces gwarantowany!

Podziel się w komentarzach swoją historią! Czy nasz tekst pomógł Ci zdobyć więcej par na Tinderze lub w innej aplikacji randkowej? A może masz inny patent na bio? Czekamy na Twoje spostrzeżenia!

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings