W pewnym momencie zamiast wchodzić na drzewo zaczeliśmy wchodzić na tumblra lub facebooka. Zamiast iść z koleżanką poskakać na skakance idziemy na szluga. Zamiast ubierać różowe sukienki i zielone bluzeczki my wolimy założyć czarne spodnie i czarną bluze. Już nie żyjemy tak beztrosko jak dawniej, myślimy o tym co powiedzą inni ,życie przekłada sie na procenty, godziny i na to co bedzie dalej. Więc nie pytaj mnie dlaczego sie zmieniłam, zmienili sie wszyscy. Witamy w cudownym 21 wieku.

Udawała, godzinami udawała jak wspaniałe ma życie ale pod powierzchnią zwykłej nastolatki ukrywała się wrażliwa, mała dziewczynka, wspaniała aktorka.

Filozofował, życie pójdzie tak, jak szło zawsze, to znaczy kiepsko.
George Orwell – „Folwark zwierzęcy”

Bo trzeba rozmawiać. Nieważne co by się działo. Trzeba o tym mówić

  • Wczoraj kazali mi się śmiać,
  • Dziś każą płakać,
  • Wczoraj skrzydła ucieli,
  • Dziś każą latać

Życie nie jest sprawiedliwe. Zajęło mi trochę czasu, zanim to zrozumiałam, ale okazuje się, że los zawsze znajdzie sposób, żeby cię rozczarować. Możesz snuć plany, a życie i tak pchnie cię w przeciwnym kierunku. Znajdziesz prawdziwych przyjaciół, a i tak zostaną ci zabrani, nieważne, jak mocno będziesz walczyć, by ich zatrzymać. Kiedy po coś sięgniesz, to się sparzysz. Nie doszukuj się w tym sensu i nie próbuj tego zmieniać. Musisz pogodzić się z rzeczami, na które nie masz wpływu, i postarać się przeżyć. To twoje jedyne zadanie. – Alexandra Bracken ,,Nigdy nie gasną”

Właśnie oficjalnie przegrałam wojnę ze swoim sercem. Nawet nie kłopoczę się tym, by mu odpowiedzieć. Moją reakcję widać we łzach. Pochyla się i przyciska usta do mojego czoła, potem odrywa ręce i powoli się ode mnie odsuwa. Z każdym ruchem, który go ode mnie oddala czuję, że moje serce popada w ruinę. Prawie słyszę to, jak się od siebie rozdzielamy. Prawie słyszę, jak połowa jego serca upada na podłogę obok mnie. – Colleen Hoover ,,Maybe Someday”