Teksty na zgaszenie – dobre na pocisk każdego! (15 dissów na kolegę)

Szukasz sprawdzonych tekstów na pocisk, którymi zgasisz swojego kolegę, brata czy nauczyciela? Mamy dla Ciebie listę powiedzeń, po których każdy zamilknie!

diss na kolegę

Dissowanie się z kumplami, pociśnięcie wkurzającej siostrze, a może utarcie nosa chłopakowi – dobre teksty na zgaszenie kogoś przydają się zawsze. Z tego powodu przeszukaliśmy różne źródła i wybraliśmy 15 mocnych tekstów, z którymi możesz dissować każdego, nawet wrogów lub nauczycieli!

Jak kogoś zgasić?

Wbrew pozorom sztuka używania ciętych ripost nie jest łatwa. Wybieranie odpowiednich, bystrych tekstów świadczy o inteligencji mówiącego. Jednak nie warto chwytać się tanich zagrywek, które już nie działają. Dlatego unikaj lepiej:

 • Tekstów typu Twoja stara, chyba że chcesz zabrzmieć jak zezłoszczony 9-latek;
 • Głupich wulgaryzmów i przekleństw, które brzmią tak, jakbyś chciał się nimi popisać;
 • Tekstami-przeginkami, czyli związanymi np. z grożeniem komuś.

Możesz wymyślić swoje teksty lub korzystać z tych przygotowanych przez nas. Ewentualnie naucz się tekstów proponowanych przez nas, ale chcąc zgasić kogoś, dodaj do wybranego zdania coś mocno związanego z osobą, po której chcesz mocno pojechać.

Jak zgasić kolegę

Irytujący kumple zasługują czasem na kilka szorstkich słów, po których nie będą wiedzieli co powiedzieć. Teksty na pocisk koledze używane są najczęściej w trakcie różnego rodzaju gier; zarówno Fortnite, jak i meczu piłki nożnej.

Powiedz wybrany przez siebie dobry tekst na zgaszenie w sposób wyraźny i pewny siebie, a rozmówca zmięknie od razu! Jeśli jednak ma być to żart, daj znać o tym tej osobie potem, bo może nie wiedzieć, że to wygłupy. W końcu nie chcesz niepotrzebnej spiny z kimś, kto jest spoko!

Jak zgasić koleżankę

Myślisz, że tylko chłopcy stosują między sobą teksty na zgaszenie, a dziewczyny ich nie potrzebują? No co ty, z XIX wieku się urwałeś? Nastolatki między sobą bardzo często stosują różnego rodzaju odzywki, które są naprawdę ostre!

Dziewczyny najczęściej stosują tekstów mocno krytykujące urodę drugiej strony lub styl. Nie bój się jej powiedzieć, że ubiera się tak, jakby dostawała ubrania od Caritasu, albo że jej fryzjer chyba naprawdę jej nie lubi, skoro robi jej tak złą fryzurę!

tekst na zgaszenie

Jak zgasić nauczyciela

Zgaszenie kolegi lub koleżanki, ewentualnie kogoś z rodziny, nie jest tak trudne jak pojazd po nauczycielu. Musisz zrobić to z klasą, bo ten zawsze może wkurzyć się na Ciebie i narobić Ci sporo kłopotów czy siary przed rodzicami!

Obrażając nauczyciela, daj mu jasno znać, że jego metody nauczania nie przemówiłyby do dzieci sprzed 100 lat. Krytyka sposoby nauki jest o tyle bezpieczna, że możesz pojechać mu po ambicji, a nie powinny spotkać Cię większe konsekwencje!

Mocne teksty na pocisk (uniwersalne dissy)

Dissy na kolegę czy koleżankę to takie słowa, po których każdemu opadnie szczęka i zamilknie. Tymi tekstami na pocisk pojedziesz każdemu:

 • Weź się brokatem obsyp następnym razem, jeśli chcesz zabłysnąć
 • Chyba pomyliłeś kolego odwagę z tak zwanym odważnikiem
 • Starzy zabraniają grać Ci w Minecrafta, bo jest zbyt brutalny dla Ciebie
 • Twoi rodzice nie byli przy Twoich narodzinach
 • Jak myślisz, tyle dziewczyn ucieka przed Tobą ze względu na oddech czy brzydki ryj?

Najlepsze teksty na zgaszenie kolegi, którymi mocno mu pociśniesz!

Podczas gry ostro jeździcie po sobie z kumplami? Warto przygotować sobie kilka śmiesznych wyzwisk, po których wygrasz każdą dyskusję, a zdissowany kolega się podda! Proponujemy:

 • Gówno się nie pali, więc szkoda nawet próbować Cię zgasić
 • Wychowały Cię pająki za kanapą w salonie
 • Hamujący pociąg brzmi lepiej niż Twój śmiech
 • Nawet dzieci w piaskownicy są mniej wkurzające od Ciebie
 • Skarbówka Cię szuka. Mówili, że Twoi rodzicie nie zapłacili podatku od Twojego krzywego ryja.

Chamskie teksty na zgaszenie wroga

Mocne pociski na kolegów nie wystarczą, kiedy dojdzie do prawdziwej sprzeczki z wrogiem. Przygotuj się zawczasu, abyś to Ty wyszedł zwycięsko ze słownej utarczki. Najlepsze dissy na wrogów to:

 • Powiedziałeś matce, że ją kochasz, a ona Ci odpowiedziała, żebyście zostali przyjaciółmi
 • Im dłużej patrzę na Ciebie, tym bardziej jestem za aborcją, zwłaszcza w takich wypadkach jak Ty
 • Uciekła jakaś małpa z ZOO, dziwne, że jeszcze Ciebie nie wpakowali do klatki za nią
 • Dziewczyny Ci mówią, że jesteś pociągający jak spłuczka do WC
 • Zakryj może następnym razem swoją twarz, zanim wyjdziesz z domu, okej?
tekst na pocisk

Stosuj mocne pociski i przestrzegaj tych 3 reguł

Skoro przeczytałeś już nasze teksty na pocisk, nie pozostało Ci nic więcej jak nauczenie się ich i zastosowanie w najlepszym momencie. Mamy dla Ciebie 3 cenne rady, które zwiększą twoje szanse na udany diss na kolegę.

 1. Mów głośno i wyraźnie, bo w przeciwnym razie ktoś pociśnie Ci za to w odpowiedzi na diss!
 2. Dobierz tekst do charakteru i zachowania drugiej osoby, by pasował w 100%
 3. Bądź odważny i pewny siebie podczas gaszenia znajomych, aby nikt nie zadrwił z Ciebie!

Teraz jesteś już w pełni przygotowany do tego, by móc pojechać każdemu! Daj znać w komentarzach, które teksty są Twoim zdaniem najlepsze. Podziel się też swoimi własnymi propozycjami, które pomogły Ci zdissować kumpli!

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings